Системи доступу до АТМ-банкомату

Банкомати стали невід'ємною і незамінною частиною навколишнього світу для багатьох громадян. Шахрайства відносно банкоматів є проблемою галузевого масштабу, і нам всім слід поставитися до них серйозно, посиливши як заходи безпеки, так і рівень підготовленості і пильності користувачів банківських систем.

Шахрайства, пов'язані з незаконним вилученням грошей з банкоматів, - головний біль всіх фінансово-кредитних установ. Статистика свідчить про те, що фізичні пограбування банкоматів значно випереджають "віртуальні" крадіжки за сумою завдається шкоди..

Система обмеження доступу до банкомату

Компанією «ВSI-Group» успішно встановлені системи контролю доступу в зону банкомату "Зона 24х7" у наступних банківських установах: "РайффайзенБанк Аваль", "Альфа Банк", "Сбербанк Росії", "Імекс Банк", "Сведбанк", "УКРЕКСІМБАНК" та інші.

Система призначена для запобігання доступу до банкомата осіб, у яких відсутній карта будь-якої платіжної системи з числа обслуговуваних даним банкоматом або осіб, які мають кредитну картку із закінченим терміном дії. Система призначена для підвищення безпеки клієнтів при здійсненні операцій і обмеження доступу в приміщення банкомату сторонніх осіб.

Для побудови системи на вхідні двері приміщення банкомату встановлюються доводчик і електромагнітний/електромеханічний замок, керований мікропроцесорним контролером. Усередині зони обслуговування ("Зона 24х7") встановлюються датчики руху або присутності людини в "Зоні 24х7" для забезпечення контролю знаходження людини, а також додаткове устаткування.

За допомогою програмного забезпечення, встановленого на комп'ютері, створюється список карт, що обслуговуються банкоматом, задається граничне час знаходження клієнта в зоні самообслуговування банкомату, визначається необхідність контролю терміну дії картки та інші параметри. Щоб потрапити до приміщення, де розташований банкомат, клієнт пред'являє зчитувача будь-яку банківську карту, яка обслуговується даним банкоматом. Для виходу з приміщення клієнт натискає кнопку «Вихід».

Поки клієнт завершить необхідні банківські операції і не залишить приміщення, система не впустить інших осіб. Інформаційне табло з індикацією дозволяє клієнтам дізнатися, включена приміщення банкомату або вільно. Якщо були порушені правила роботи з банкоматом (перевищено допустимий час знаходження біля банкомату або пошкоджена двері), спрацьовує тривожний сповіщувач.

Датчик об'єму дозволяє відслідковувати ситуації, при яких людина надала картку, відкрив двері, але передумав входити і зачинив двері - в цьому випадку блокування замка знімається, і доступ до банкомату наступного відвідувача дозволений.Системи можуть інтегруватися в єдину систему контролю та моніторингу "Зон 24х7" через локальні / глобальні TCP / IP мережі передачі даннях.