Будинок, безпечний для дитини
20-02-2014

Безпека дітей або дитина одна в квартирі

Коли в будинку з'являється дитина, усі ваші уявлення про безпеку змінюються. Улюблені манікюрні ножиці перетворюються у холодну зброю, балкон, на якому так приємно було помріяти ввечері, - місце потенційної загрози. Як зробити будинок безпечним для свого малюка?

1-3 роки (блокиратори)

Саме в цей час більшість дітей починає ходити, бігати й стрибати. Природно, ріжуться зубки, а ручки навчаються хапати різні цікаві предмети. Перше, що варто зробити - постелити на підлогу м'яке покриття з недовгим ворсом, щоб було не боляче падати, і забезпечити всі ящики та скриньки блокираторами. Доведеться прибрати подалі, на верхні полиці, всі медикаменти, миючі засоби, мамині крему і косметику, татів набір домашнього майстра.

Заглушками повинні бути обладнані всі вільні розетки і трійники в будинку. Порада - вибирайте плоскі, які треба відкривати спеціальним ключем, їх дитячі пальчики не зможуть витягнути при всьому бажанні, на відміну від більш простих і дешевих аналогів. Їх при невеликому зусиллі можна підчепити і витягнути пальцем, а дитячі пальчики справляються з цим завданням дуже швидко.

4-6 років (м'які захисні куточки, євровікна з замками безпеки)

В цьому ніжному віці дитина починає показувати характер і шукати межі власної влади. Тому на ваше впевнене "Не Можна!" дуже часто не слідує очікуваної реакції. На цьому етапі доведеться поставити захист від закривання дверей, навісити м'які захисні куточки на краю стола і комодів, забезпечити євровікна додатковими замками безпеки. Крім того, потрібно буде змінити крани подачі води і газу на більш тугі і закрити їх спеціальними клапанами, прибрати сірники та запальнички.

Обмежувачі для дверей, вони можуть кріпитися зверху, збоку або знизу двері і не дадуть дитині прищемити собі пальчики. Не варто вважати, що москітні сітки - досить надійний захист, найчастіше вони елементарно видавлюються, якщо натиснути на один з країв. Не ризикуйте найціннішим, куди простіше поставити захист від дитини й насолоджуватися свіжим повітрям і спокійною обстановкою.

Безпека на кухні. Блокатори на дверцята холодильника і духовки, захисний теплоізоляційний екран для духовки, бар'єри, що відгорожують поверхню плити що нагрівається, кришки для регуляторів побутової техніки - все це допоможе вам захистити ваш побут і спокійно брати малюка з собою на кухню.

Закріпити нестійки меблі. Дитині часом досить повиснути на відкритій двері шафки, або залізти на висунутий ящик комода, щоб меблі перекинулася на малюка. Тому необхідно потенційно небезпечні предмети інтер'єру (комоди, тумбочки тощо) надійно прикріпити до стіни. Зробити це можна за допомогою сталевих куточків або спеціальних наборів фурнітури для захисту меблів від перекидання, які дозволяють прикручувати меблі до стіни з можливістю її відсунути, наприклад, щоб помити під нею підлогу.

7-9 років (домофон і дитина)

Дитина вже пішла в школу, але дитиною від цього бути не перестала. Тепер треба бути захищеним від інших небезпек. Заохочуйте прояви самостійності в міру: коли дитина пере і прасує речі сама, але у вашій присутності і з вашою допомогою - це здорово. Однак, погодьтеся, ви б захвилювалися, вирішившищо вона робить це одна, до вашого приходу? Поставте програму "Батьківський контроль" на Ваші домашні комп'ютери.

Встановіть домофон з відеоекраном і поясніть дитині, як ним користуватися. Встановіть систему відеоспостереження "BSI-Group" у квартирі або будинку і час від часу переглядайте в онлайн-режимі, чим займається ваша дитина.

По мірі дорослішання дитини поступово пояснюйте йому причину своїх заборон. Акуратно познайомте його з тим, що таке «Гаряче» і «Холодно», щоб в наступний раз, коли він потягнеться за чашкою чаю, ваші слова «Обережно, Гаряче!», не були для нього порожнім звуком. Будьте терплячі і спокійні, навчаючи дітей правилам безпеки, прийде день і ви побачите результати своїх зусиль.

 

Дорогі читачі, якщо у вас є в запасі корисні поради - поділіться, будь ласка!

 

    bav@bsi-group.com.ua

 

   https://www.facebook.com/profile.php?id=100000561496980